Szybka Dieta Odchudzająca – Istnieje Czy Nie?

Nie znam nikogo kto by nie chciał szybko i zdrowo schudnąć. W szczególności dotyczy to osób, które miesiąc przed wakacjami wpisują w google frazę „szybka dieta odchudzająca” i ze złością, że nie wzięli się za swoje ciało wcześniej, przeszukują Internet w poszukiwaniu super turbo diety 😀

Z tego artykułu dowiesz się czy jest w ogóle coś takiego jak szybka dieta odchudzająca, czy jest ona zdrowa dla Twojego organizmu i czy da Ci długotrwałe rezultaty z postaci szczupłej sylwetki.

Przede wszystkim chciałbym Cię ostrzec, naprawdę. Wielu amatorów, którzy chcą szybko schudnąć popełnia olbrzymie błędy, dziwiąc się później, że ich waga wzrasta albo są całkowicie osłabieni.

Doskonale rozumiem takie osoby i nie ma im się co dziwić. Ludzie uwielbiają czytać i oglądać ludzi, którzy schudli przykładowo 20 kg, ale nie mogą zrozumieć, iż te osoby nie dokonały tego w tydzień i nie obżerali się kanapkami 😉 Ale w zamian za to cieszą się szczupłą sylwetką na zawsze, a nie tylko na najbliższe lato.

Szybka dieta odchudzająca - talerz z wazą

Photo by mzacha

Jeśli ktoś mnie pyta, czy jest coś takiego jak szybka dieta odchudzająca to mu jasno i konkretnie odpowiadam, iż – TAK, JEST. Możesz zacząć stosować głodówki lub przejść na drastyczne diety, które obcinają kalorie z dnia na dzień.

Możesz schudnąć naprawdę szybko i mówię tu całkowicie poważnie. Po pierwszym tygodniu staniesz na wadze i zobaczysz spadek wagi. Osoby nie mające pojęcia na temat odchudzania cieszą się z tego nie wiedząc, że właśnie wpadły w pułapkę.

Utrata wagi jest spowodowana ubytkiem wody oraz masy mięśniowej, a prawie w ogóle tkanki tłuszczowej (!!) Twój organizm jest bardzo osłabiony ponieważ nie dostarczasz mu składników odżywczych, których potrzebuje do normalnego funkcjonowania, czyli węglowodanów, białek oraz tłuszczy.

Twoja przemiana materii (metabolizm) spowalnia, dlatego kiedy kończysz taką dietę i głodówkę ważysz jeszcze więcej niż przed jej rozpoczęciem (efekt jojo). Jeśli więc zastosujesz taką szybką dietę odchudzającą licz się z tym, że po niedługim czasie Twoje ciało nagromadzi sobie jeszcze więcej tłuszczu – a wtedy będziesz miał/a jeszcze większy problem.

Pytanie więc do Ciebie – co wolisz, szybką i niezdrową dietę odchudzającą z bardzo krótkimi efektami?, czy może zdrowy i odpowiedni sposób odżywiania, który spowoduje, że Twoje samopoczucie będzie lepsze, a efekty w postaci szczupłej i zgrabnej sylwetki będą dłuuugofalowe – już na zawsze :)? Sam/a wybierz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *