Jak Schudnąć 5 kg?

Dziś powiemy sobie o tym jak schudnąć 5 kg? Uwierz mi, 5 kg to nie wyczyn, znam osoby, które chudną po 20 kg, dlatego wiedz, że taką wagę jesteś w stanie naprawdę bez żadnego problemu zrzucić 😉 Do dzieła!

Z tego wpisu dowiesz się jak schudnąć 5 kg. Stosując te same rady możesz schudnąć nawet spokojne 10 kg (sprawdzone!).

 

Dlaczego chcesz schudnąć?

No właśnie, czy wiesz po co chcesz schudnąć te 5 kg? Czy wiesz, dlaczego tak wielu ludzi się poddaje podczas odchudzania?

Ponieważ nie mają oni wyznaczonego, swojego konkretnego celu, przez co nie są na tyle zmobilizowani, by się odchudzić – proste.

Mało kto o tym mówi, jednak też byłem w tym miejscu co Ty i naprawdę chcę Ci pomóc.

Jak schudnąć 5 kg? - zdjęcie szczupłej kobiety

Photo by patkisha

Proszę Cię teraz, weź kartkę papieru i zapisz sobie do góry swój cel np. „schudnąć 5 kg do 20 maja” (mają być konkrety i rama czasowa, a nie „moim celem jest schudnąć”).

Poniżej zapisz sobie korzyści jakie będziesz miał/a z jego osiągnięcia. Zastanów się co mówią o Tobie znajomi, kiedy Cię widzą po tej zmianie. Jak są zachwyceni itp. Sam/a najlepiej wiesz co dzięki temu zyskasz (np. podziw płci przeciwnej na plaży :mrgeen:), więc to zapisz!

Mówię poważnie… zrób to!

To naprawdę działa. W chwili zwątpienia spojrzysz na swój cel na kartce i wszystkie korzyści jakie na Ciebie czekają. Jeśli chcesz się zmienić, to dzięki temu nigdy się nie poddasz.

 

Jak schudnąć 5 kg? – ćwiczenia i ruch

Jak już nie raz mówiłem, ćwiczenia nie są aż tak ważne w odchudzaniu. Są tylko wspomagaczem i najważniejszym elementem jest odpowiednie odżywianie.

Jeśli lubisz ruch, to wykonuj ćwiczenia pod warunkiem, iż będą to ćwiczenia wyłącznie o niskiej intensywności, czyli, mówiąc w bardzo uproszczonej formie, żebyś po prostu szybciej oddychał/a (wtedy organizm najwięcej energii czerpie właśnie z tłuszczy), a nie, żebyś dostał/a mocnej zadyszki i się męczył/a niepotrzebnie (wówczas pobiera energie z węglowodanów, a to nie dobrze). Przykładowo:

✔ trucht

✔ szybkie chodzenie

✔ pływanie na basenie

✔ rowerek stacjonarny lub zwykły

Brzuszki i inne tego typu ćwiczenia nie spalają tłuszczu, tym bardziej, jeśli chodzi o okolice brzucha (tkanka tłuszczowa schodzi niemal równomiernie i nie możesz wybrać sobie partii ciała!). Mięśnie się wyrabiają, ale nic Ci to nie da, że będziesz je robić, bo i tak cały czas będą pod warstwą tłuszczu. To, że brzuszki są najlepsze na schudnięcie z brzucha (i nie tylko), to największy mit i bzdura, zapamiętaj to.

Ty musisz angażować całe ciało stosując np. powyższe ćwiczenia. Wtedy będziesz chudnąć zdrowo i w prawidłowy sposób.

 

Co jeść żeby schudnąć 5 kg?

Po pierwsze, zadbaj o odpowiednią suplementację. Uwierz, że z tym jest znacznie łatwiej i jeśli zapomnisz o jakimś zdrowym posiłku czy ćwiczeniach to to Cię ratuje i Cię wspomaga cały czas jeśli przyjmujesz dany wspomagacz regularnie. Większość suplementów diety na rynku niestety nie działa. Sprawdziłem ich całą masę i jednym z najskuteczniejszych jest ThermaCuts (www.thermacuts.pl), który przyspiesza Twoją przemianę materii i szybciej spala tłuszcz. O nim i o moich najlepszych suplementach pisałem w tym wpisie, więc obowiązkowo go przeczytaj jeśli chcesz schudnąć szybciej.

Niewielu wie jakie pożywienie jeść, aby schudnąć, dlatego im się to nie udaje (mimo motywacji). Jeśli chcesz schudnąć 5 kg lub więcej, i to co najważniejsze – mieć długofalowe efekty – jedz przede wszystkim zdrowo i często, ale w mniejszych ilościach.

Polecam Ci więc spożywać 5 posiłków w ciągu dnia. Jedząc w taki sposób, Twoja przemiana materii (metabolizm) jest ładnie przyspieszona :), czyli zwyczajnie w świecie spalasz tłuszcz. Jeśli natomiast jesz tylko 2 lub 3 duże posiłki w ciągu dnia Twój metabolizm bardzo spowalnia i przechodzi w tzw. tryb głodowy, gromadząc zapasy tłuszczu.

Oczywiście nie oznacza to, że jedząc 5 posiłków dziennie, które składają się z „pustych kalorii” (wysoko przetworzonych produktów) będziesz chudł/a.

Tymi 5 posiłkami mają być pokarmy, które zawierają masę cennych składników odżywczych takich jak błonnik, witaminy, kwasy tłuszczowe omega 3 itp. Dzięki temu chudniesz.

Dlatego musisz w szczególności zadbać o to, by na Twoim talerzu były w większości produkty o niskim indeksie glikemicznym. Jeśli jesz te o wysokim IG (czyli przeważnie te najbardziej przetworzone – tzw. puste kalorie), to wiedz, że tak na 100% nigdy nie schudniesz 5 kg.

Tyjesz od tych produktów, a także po dość krótkim czasie od ich zjedzenia zaczynasz odczuwać wilczy głód i ponownie sięgasz po coś do przekąszenia 🙂

Zacznij jeść dużo warzyw (polecam robić surówki itp.), białko wysokiej jakości, jak np. chude mięso czy chude ryby oraz zdrowe tłuszcze.

Zdrowe tłuszcze jak np. orzechy czy ryby zawierają kwasy tłuszczowe omega 3. Kwasy te świetnie wspomagają odchudzanie i trzeba je przyjmować jeżeli chcesz schudnąć.

Od węglowodanów głównie tyjesz, ale nie możesz z nich zrezygnować, bo osłabniesz. Twój mózg potrzebuje ich najwięcej, tak więc jedz je, ale też oczywiście nie przesadzaj. Kluczem są tu właśnie węglowodany o niskim IG, jak np. bardzo wartościowa kasza gryczana.

Pamiętaj również o wodzie, która wspomaga odchudzanie i w dodatku oczyszcza organizm z toksyn w Twoim ciele. Pij najlepiej 30 ml / 1 kg masy ciała czystej, niegazowanej wody. Możesz pić źródlaną, ale częściej pij mineralną.

Nie pytaj więc już wujka Google jak schudnąć 5 kg, tylko zacznij działać już dziś! Już za 2 miesiące możesz mieć piękną i szczupłą sylwetkę, a Twoi znajomi będą robić wielkie oczy, że w końcu się za siebie wzięłaś. Wszystko masz podane na tacy (!!), wystarczy zastosować. Jeśli nie zaczniesz TERAZ, za te kilka miesięcy możesz wyrywać sobie włosy z głowy, że nie zaczęłaś właśnie teraz 🙂 Chcesz wyglądać tak jak ta pani powyżej czy nie? Przemyśl to…

Comments
 1. 11 lat ago
 2. 11 lat ago
  • 11 lat ago
   • 10 lat ago
    • 10 lat ago
 3. 11 lat ago
  • 9 lat ago
 4. 10 lat ago
 5. 10 lat ago
 6. 10 lat ago
 7. 10 lat ago
  • 10 lat ago
 8. 10 lat ago
 9. 10 lat ago
 10. 10 lat ago
 11. 10 lat ago
 12. 10 lat ago
  • 10 lat ago
  • 10 lat ago
 13. 10 lat ago
  • 10 lat ago
 14. 10 lat ago
 15. 10 lat ago
 16. 10 lat ago
 17. 10 lat ago
 18. 10 lat ago
 19. 10 lat ago
 20. 10 lat ago
 21. 10 lat ago
 22. 10 lat ago
 23. 10 lat ago
 24. 10 lat ago
 25. 10 lat ago
 26. 10 lat ago
 27. 10 lat ago
 28. 10 lat ago
 29. 9 lat ago
 30. 9 lat ago
 31. 9 lat ago
 32. 9 lat ago
 33. 9 lat ago
 34. 9 lat ago
 35. 9 lat ago
 36. 9 lat ago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *